ETNA Organizacją Pożytku Publicznego
Od 2012 roku Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna" ma status organizacji pożytku publicznego (OPP)
Bycie OPP to z jednej strony działalność dla ogólnego dobra, a w zamian pewne przywileje, takie jak możliwość otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, które zechcą w ten sposób wesprzeć działalność proprzyrodniczą.

Wystarczy zadeklarować taką chęć w formularzu zeznania podatkowego, wpisując nazwę i numer KRS organizacji (0000084582), a pieniądze przekaże Urząd Skarbowy.
W 2013 roku podatnicy przekazali SE Etna 1% swego podatku 2667 zł, w roku 2014 było to 4352 zł, a w 2015 3080zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na realizację zaplanowanych programów: JERZYK - ochrona jerzyka i innych zwierząt żyjących w sąsiedztwie człowieka oraz NIEPEŁNOSPRAWNI - edukacja ekologiczna dla niepełnosprawnych z różnymi formami niepełnosprawności. Zostały one w części wynikającej z podziału wskazań podatników-darczyńców przeznaczone na dofinansowanie projektu edukacyjnego Skrzydlaci Sąsiedzi, który zdecydował się wesprzeć także WFOŚiGW we Wrocławiu.


W roku 2015 kontynuować będziemy pozyskiwanie środków na ochronę przyrody wokół nas i edukację ekologiczną. Zachęcamy do deklarowania 1% podatku w Waszych zeznaniach rocznych, samodzielnie wypełniając PIT darmowym programem do rozliczeń rocznych za rok 2014.

Będziemy zobowiązani także za pomoc w innej formie:
Darowizny (do 6% rocznego dochodu) można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Można także wesprzeć nasze działania dla przyrody poprzez wolontariat na Zielonej Siłowni, wspólną pracę przy przywracaniu terenom przyrodniczym ich utraconych walorów.
Niepotrzebne meble, sprzęt biurowy, materiały budowlane można przekazać na urządzany przez Etnę ośrodek szkoleniowy edukujący na tematy przyrodnicze i energii odnawialnej.
Robiąc zakupy w licznych sklepach internetowych poprzez stronę FaniMani.pl ze wskazaniem Stowarzyszenia jako organizacji wspieranej przez wybrany sklep.
W razie pytań prosimy o kontakt mailowy.
Zarząd Stowarzyszenia Etna
Numer KRS: 0000084582